مشکلات جابجایی و حمل پیانو چیست؟

یادمان باشد که تمام موضوع جابه جائی پیانو محدود به نحوه بلند کدن و یا چگونگی انتقال آن از یک محل به محل دیگر نمیباشد ، گاهی اوقات با توجه به طول مسافت ، شرایط مکانی مبدا و مقصد ، شرایط بارگیری و تخلیه و یا نحوه حمل (زمینی دریایی هوائی) باید قبل از انجام هر اقدامی برای شروع جابه جائی پیانو آن را بسته بندی و ایمن سازی کنیم.چگونگی بسته بندی و آماده سازی آن برای انتقال به محل جدید با توجه به شرایط بالا متغیر و متفاوت است. معمولا پیانوی الکتریک به دو دسته پیانو رومیزی و یا پیانو به همراه میز… تفاوتی ندارد که پیانوی دیواری دارید یا پیانوی رویال یا دیجیتال. می باشد و در زمینه خرید و فروش انواع piano های دیواری و گرند، محبوب و فعال است! کوتاهترین و ارزانترین مدل پیانوی دیواری اسپینیت میباشد که ارتفاع آن ۹۰۰ الی ۱۰۰۰ میلیمتر است . کیبورد (ارگ) دیجیتال: ارزانترین و سادهترین ساز برای یادگیری پیانو است. از جمله نقاط ضعف فیلمهای آموزشی همزمان نبودن سرعت آموزش پیانو با سرعت یادگیری شما است. بسته بندی این پیانوها به این شکل است که دور تا دور پیانو با یونولینای مخصوص ۳cm کامل پوشیده می شود ( به خصوص پشت پیانو ) ؛ ورودی آن ها را با نایلون های حباب دار که کاغذ های مخصوص ضد خش و نم گیر پوشانده می شد که تقریبا یک الی دو ساعت زمان می برد .

خیلی ها فکرمی کنند در اسباب و اثاث کشی با کمک گرفتن از یکسری خدمتکار غیر کارشناس که تنها دارنده توان بدنی بالایی میباشند میتوان یک پیانو را به راحتی جابه جا کرد , ولی این تمام مساله نیست و باید که بدانید مهمترین مسئله در حمل یک پیانو وزن بالای آن نیست بلکه طریق بلند کردن و انتقال آن میباشد و این مسئله با اعتنا به تنوع ظاهری این دستگاه نیاز به تجربه و تخصص ویژه ای داراست و این به عبارتی عاملی است که منجر میشود برای جابه جايي یک پیانو از اشخاص غیر کارشناس کمک نگیرید . برای جابجا کردن پیانو در خانه خیلی از افراد را به این فکر میاندازد که خودشان این کار را انجام دهند، اما کار پر ریسکی را انجام میدهند. پیانو جزء یکی از کالاهای بسیار حساس می باشد که در هنگام جابجایی آن باید خیلی دقت کنید. قبل از حمل و نقل پیانو، حتما درب و یا سرپوش کلاویه را ببندید تا در هنگام جابجایی باز نشود و پیانو دیجیتال و یا آکوستیک شما آسیب نبیند. جهت حمل و نقل پیانو باید به باربری های معتبر و حرفه ای و البته با قیمت مناسب مراجعه کنید.

پیانو یکی از سازهای بسیار محبوب و البته گران قیمت است. این ساز یکی از بزرگترین و جاگیرترین سازهای جهان است. بدین ترتیب ساز شما عمر طولانیتر و سلامت بهتری خواهد داشت. بدین شکل علاوه بر انتقال پیانو احتمال بروز آسیبهای ثانویه در محل جدید را نیز به حداقل میرسانند. نباید صرفاً با استفاده از چند کارگر معمولی و پوشاندن ساز اقدام به جابجایی کنید و یک تیم تخصصی لازم خواهید داشت. نباید جابجا کردن پیانوی خود را به مراکز حمل بار منازل بسپارید، چراکه دانش تخصصی نسبت به این ساز ندارند و صرفاً به بستهبندی عمومی و انتقال آن اکتفا میکنند. در غیر این صورت سلامتی خود و لوازم تان، به خطر می افتد . هنگام انجام جابجایی پیانو برای این قبیل موارد، باید تیم جابجا کننده لوازم و تجهیزات حرفهای و موردنیاز را داشته باشد. حمل و نقل پیانو نیز همانند دیگر تجهیزات و لوازم گران قیمت و مهم، حائز اهمیت است و شما نمی توانید به آسانی جابجایی پیانو را انجام دهید؛ زیرا که پیانو جزو وسایلی می باشد که وزن بالا و ابعاد بزرگی دارد و اگر به زبان عامیانه قلق جابجایی پیانو را بلد نباشید، ممکن است مجبور شوید خسارت مالی بسیاری را پرداخت کنید!

مراقب متراژ پیانو و در ورودی خانه تان باشید زیرا که ممکن است ابعاد با همدیگر برابر نباشند و لازم باشد بخش هایی مختلف piano از همدیگر جدا شوند. برای شروع یک تجربه شیرین در نواختن موسیقی، ابزار موسیقی بسیار مهم است زیرا در وهله اول برای یک آموزنده موسیقی، نواختن موسیقی همانند اساتید بسیار لذتبخش است و این امر ممکن نیست مگر اینکه نواختن را با یک پیانو دیجیتال آغاز کنید. مثل همیشه، اولین مراحل برای اینکه یک پیانوی رویال را با موفقیت به مقصد برسانید، تمیز کردن مسیر و اندازه گرفتن ورودی هاست. شاید حتی به فکرتان هم خطور نکند، اما محل قرارگیری جدید ساز در خانهتان هم باید بررسی شود. اصابت ساز با دیوارها و لبههای تیز از دیگر عواملی است که باعث بروز مشکلات بعدی میشود. با حرکت از چپ به راست، نتها نیز از نت پایین (بم) تا نت بالا (زیر) جابجا میشوند. این تکنسینها، علاوه بر جابجایی صحیح، بررسیهای میدانی را برای مقصد نیز انجام میدهند تا پیانو به سلامت به محلی امن و مطمئن منتقل شود. کلیهی نکات لازم برای حمل پیانو چه در منزل و چه از محلی به محل دیگر توسط این افراد رعایت میشود تا با پیشگیری از کوچکترین صدمات پیانوی شما جابجا شود.

دیدگاهتان را بنویسید