بسته بندی و حمل پیانو در اسباب کشی

اگر از کیبورد با پایه قابل تنظیم بهره میگیرید، تنظیم کیبورد ساده خواهد بود اما در حمل پیانو صورت استفاده از پیانو، صندلی را باید تنظیم کنید چراکه ارتفاع پیانو ثابت است. اگر بازهم توانایی خرید این کیبورد را نداشته باشید، کیبوردی با ۶۱ کلید ممکن است برای شما مناسب باشد. نحوه نشستن شما به گونهای باشد که آرنجها در امتداد کلیدهای پیانو (یا کمی بالاتر از آن برای کنترل بیشتر) قرار بگیرند. به همین دلیل، از جمله نکاتی که باید به هنگام آموزش پیانو مد نظر قرار داد، آموزش تکنیکهایی برای نواختن مناسب کلیدهای پیانو است که در این بخش به آن میپردازیم. بعد از یادگیری انواع پیانو و انتخاب نوع آن برای شروع یادگیری پیانو باید به روشهای مختلف آموزش پیانو اشاره کنیم. اکشن کلیدها در این نوع پیانو به گونهای طراحی شده تا حس بسیار نزدیکی نسبت به پیانو آکوستیک داشته باشد. به هنگام نواختن این ساز، طنین نتها را بر زیر انگشتان خود و در فضا حس میکنید. انگشت شست را صاف اما در موقعیتی راحت قرار دهید به گونهای که لبه انگشت در نزدیکی ناخنها (نوک انگشت) بر روی کلید قرار بگیرد.

3. جعبه را درون جعبه بارگیری قرار دهید و تمام فضای خالی آن را کاغذ های بسته بندی مچاله شده پر کنید تا در هنگام حرکت تکان نخورد. فناوری (حداقل تا به امروز) نتوانسته جایگزین تعامل فرد به فرد شود. به همین دلیل، در ادامه این متن به تکنیکهای مناسب به هنگام یادگیری پیانو از نحوه تنظیم محیط نوازندگی تا تعامل با کلیدهای پیانو و انگشتان میپردازیم. نیمکت خود را به صورت موازی و در مرکز کلیدهای پیانو قرار دهید. از آنجایی که پیانوحساس هست،حمل پیانو  هنگام بسته بندی با دقت زیاد اینکار را انجام دهید. از آنجایی که پیانو در دسته بندی اجناس لوکس و حساس قرار دارد ، از این رو باربری ها حمل و نقل پیانو ،وانت بارها و نیسان بارها بار ممکن است هزینه های مناسب و یا در بعضی مواقع نا مناسبی را براورد کنند. اما بار دیگر به این نکته توجه کنید که مدرس شما هر چند وقت یکبار ویدیوهای آموزشی را بارگذاری میکند و آیا ارزش صبر کردن برای آموزش جدید وجود دارد یا خیر. از نقاط ضعف پیانوهای دیجیتال باید به این نکته اشاره کرد که با وجود اندازه کوچکتر نسبت به پیانو آکوستیک، قابل حمل نیستند و البته اندازه بزرگتری هم نسبت به کیبورد دارند، بنابراین پیش از خرید آن باید محل آن در خانه را ارزیابی کنید.

به همین دلیل به هنگام شروع یادگیری و آموزش پیانو بهتر است به این نکته توجه کنید که خرید پیانو آکوستیک حتی به صورت دست دوم نیز شامل هزینههای بسیاری خواهد بود. علاوه بر این، زمان و مدت آموزش را نیز خودتان تعیین میکنید. علاوه بر این، برای تکرار بخشهای مختلف باید پخش ویدیو را متوقف کنید. علاوه بر این، تمامی پیانوهای دیجیتال شامل ۸۸ کلید هستند و به این ترتیب، محدودیتی برای نواختن قطعات کلاسیک و آموزش پیانو بوجود نمیآورند. روشهای مختلفی که برای ساخت ویدیو آموزشی و تولید موفق آنها وجود دارد سبب تولید آثار آموزشی بسیاری در زمینه موسیقی شده است. فیلمهای آموزشی به نوعی یکطرفه و وابسته به مدرس حمل پیانو هستند. به طور مثال، برنامههایی که برای یادگیری کودکان ساخته شدهاند به طور قطع تمرکز بیشتری بر روی موسیقی کودک خواهند داشت و روشهای آموزشی مختلف در آنها سبب میشود تا شخص، سریعتر سبک خود را پیدا و شروع به یادگیری کند.

در صورتیکه صندلی قابل تنظیم نداشته باشید یا به هر دلیل، به ارتفاع مورد نظر دست پیدا نکردید، برای افزایش ارتفاع میتوانید از موکت یا فرش کمک بگیرید. تدریس درست از طریق موسیقی مورد علاقه هنرجو، انگیزه او را در یادگیری تقویت میکند. این نوع پیانو ها سبک تر و کوچک تر از نوع گراند هستند و در بیشتر خانه های شخصی، علاقه مندان به موسیقی از این نوع پیانو استفاده می کنند. صدای اصیل و حقیقی شکلدهنده به موسیقی کلاسیک غربی را جا به جایی پیانو باید مدیون پیانو آکوستیک بود. این نوع کیبورد هم نیازهای شما را برطرف میکند اما با نواختن برخی قطعات کلاسیک همچون «برای الیزه» (Für Elise) از بتهوون با محدودیتهایی مواجه خواهید شد. اینکه دوست دارید پیانو کلاسیک یاد بگیرید یا علاقه به یادگیری پیانو ایرانی دارید، طیف گستردهای از روشها را شامل میشوند که باید به دقت به آنها توجه کرد. برای همین منظور بهتر است در حین جابه جایی و حمل و نقل پیانو تا می توانید جانب احتیاط را رعایت نمایید تا ساز دوست داشتنی شما آسیب نبیند.

دیدگاهتان را بنویسید